x تبلیغات
روش های موثر در نگهداری از برج خنک کننده

روش های موثر در نگهداری از برج خنک کننده

چرا باید کولینگ تاور نصب کنیم؟

 

کولینگ تاور

عملکرد کولینگ تاور ‌ها این گونه است که اجازه می‌ دهند گرمای ناشی از تجهیزات صنعتی نصب شده در داخل ساختمان (اغلب یک کارخانه) را دفع کنند.

کولینگ تاور یا همان برج خنک کننده یک منبع کوچک و بزرگ در خنک کاری آب به شمار می آید که هدف اصلی آن دفع حرارت زیادی از دستگاه های صنعتی به محیط بیرون می باشد. برج های خنک کننده انواع مختلفی دارند و هر یک از آن ها برای شرایط مختلف محیطی و طراحی مناسب هستند. بسیاری از کارخانه های صنعتی و نیمه صنعتی که از ماشین آلات سبک و سنگین استفاده می کنند، از این تجهیز در افزایش راندمان خود بهره برداری می نمایند..

امروزه به کارگیری کولینگ تاور ها در صنعت یک اصل جدا نا پذیر از هر صنعتی محسوب می شود. صنایع فولاد، ساخت قطعات پلاستیکی، صنایع فرمدهی فلزات رنگین، تولید لباس، صنایع ریخته گری، چوب، نفت، پتروشیمی و نیروگاه ها بزرگ ترین مصرف کنندگان برج خنک کننده به شمار می آیند.

اغلب کولینگ تاور ها به شکل یک جعبه فلزی با فرمت بزرگ هستند که مانند دوش، آب گرم (برای خنک شدن) از بالا (از طریق چندین نازل) به داخل آن ریخته می شود تا در حوضچه ای در انتهای آن خنک شود. هوای بیرون از کناره برج به داخل کشیده می شود و از میلیون ها قطره آب پاشیده شده عبور می کند و با استفاده از یک یا چند فن از بالای کولینگ تاور خارج می شود.

کارایی برج خنک کننده به لطف پدیده تبخیر امکان پذیر شده است. این امر باعث خنک شدن آب برگشتی به داخل تجهیزات و دستگاه های صنعتی می شود. یک کولینگ تاور وقتی سطح رطوبت بیرون پایین تر است، راحت تر گرما را تخلیه می کند.

یک کولینگ تاور تا حدودی شبیه یک دستگاه تصفیه هوا عمل می کند. حجم زیادی از هوای بیرون به طور مداوم از آن عبور می کند. قطرات آب، گرد و غبار، حشرات و سایر آلاینده های آلی را از هوا می گیرند. اگر آب تصفیه و فیلتر نشود، به سرعت کثیف می شود و این امر موجب خراب شدن برج خنک کننده شده و در نهایت می تواند باکتری ها را در محیط پخش کند.

در گذشته، برج های خنک کننده که به خوبی نگهداری نمی شدند، مشکلاتی را در مورد بیماری لژیونر ایجاد می کردند. این بیماری با عفونت جدی ریه ها به دلیل استنشاق باکتری لژیونلا پنوموفیلا ایجاد می شود.

استفاده کنندگان از کولینگ تاور باید برنامه نگهداری (مکانیکی و شیمیایی) را در اختیار داشته باشند، طبق آن چه در آن توضیح داده شده است پیگیری کنند.

بیماری لژیونلا چیست؟

نوعی باکتری است که مقدار کم و به طور طبیعی در منابع آبی وجود داردکه ممکن است در برج های خنک کننده و کندانسور های تبخیری تکثیر شده و به حد خطرناک برسد معمولا از طریق استنشاق از قطرات ریز آب موجود در هوا وارد ریه و سیستم تنفسی انسان می شود و 2 هفته دوره نهفتگی دارد بعد با علایم شبیع آنفولانزا و کرونا شامل تب، لرز و سرفه خشک ظاهر می شود.

این بیماری به طور مستقیم به افراد دیگر سرایت نمی کند و تنها از طریق سیستم های تهویه مطبوع مرکزی که می تواند بخار آب تولید کنند ایجاد می شود. حتی در چشمه های آب یا استخر های شنا این امکان وجود دارد و همچنین در بیمارستان ها نیز بسیار زیاد است که باید آن را تحت کنترل و مراقبت قرار داد. جهت تعمیرات کولینگ تاور اقدامات لازم جهت بهبود کیفیت آب در گردش پایش شیمیایی به طور مرتب انجام گیرد. این پایش ابتدا به صورت چشمی و بازدید بصری و سپس با ارسال نمونه آزمایشگاه باید پارامتر های مهم را بررسی کرد.

ضد عفونی کردن کولینگ تاور

یک محلول کلرینه سازگار با مواد ضد عفونی کننده موجودات زنده (با خواص پاک کنندگی) باید به آب در گردش اضافه شود، سپس سامانه را توسط حجمس از آب که دارای کلر با خواص آفت کشی به میزان 10mg/l  است و حداقل به مدت یک ساعت در مدار به گردش در آورده و سامانه را ضد عفونی نمایند. باید توجه داشت که در حین این کار، ph باید بین 7 تا 7.6 نگهداری شود. به جای کلر می توان از ترکیبات برم (با خواص پاک کنندگی) به میزان 20mg/l  و حداقل به مدت یک ساعت در مدار استفاده کرد در این حال ph باید بین 7 الی 8.5 نگهداری شود. دستگاه را خاموش کرده و آب برج خنک کننده را طبق دفع مواد شیمیایی تخلیه نمایید. کولینگ تاور را مجددا از آب پر نموده و پمپ گردش آب را روشن نمایید.

همان طور که بیان شد، تعمیر اساسی کولینگ تاور نیازمند بررسی دقیق کارکرد و عملکرد برج خنک کننده، بررسی شیمیایی آب کولینگ تاور و بررسی دقیق روند خوردگی و میزان خوردگی بدنه برج خنک کننده در انجام و نحوه انجام تعمیرات بسیار مهم می باشد. لذا در تعمیرات اساسی برج خنک کننده باید به تمامی پارامتر ها توجه و حتی کارکرد چیلر تراکمی یا چیلر جذبی و یا پروسه صنعتی نیز بررسی شود. لازم به ذکر است حتی انجام تعمیرات در چیلر های جذبی نیازمند بررسی دقیق عملکرد برج خنک کننده می باشد. لذا برج خنک کننده و عملکرد آن بسیار در صنعت تهویه مطبوع مهم و اساسی می باشد.

محافظت از پرسنل

کولینگ تاور ها معمولا در محیط های نا معلوم نصب و راه اندازی می شوند و بررسی آن ها در محل نصب شده نسبتا غیر قابل دسترسی و یا مکان های بدون حفاظ صورت می گیرد که باعث ایجاد خطر در محیط کار می شود. حتما سنجش ها و دستور العمل های لازم برای جلوگیری از سقوط را اعمال کنید.

حفظ کیفیت آب کولینگ تاور

تصفیه آب کولینگ تاور بسیار مهم است. عموما تصفیه باید با مواد شیمیایی صورت گیرد تا از رشد باکتری های مضر ، انباشته شدن رسوب (ته نشینی مواد معدنی) روی صفحات جلوگیری شود و میزان خوردگی را به حداقل برساند. فیلتراسیون خوب به شما این امکان را می دهد که نیاز ها و هزینه های محصولات شیمیایی خود را کاهش دهید. همچنین در برابر رسوب تجهیزاتی که مورد استفاده قرار می گیرند، محافظت می کند.

وجود رسوب در کولینگ تاور چه تاثیری دارد؟

اگر غلظت مواد معدنی در کولینگ تاور افزایش یابد، امکان تجمع رسوب و خوردگی افزایش می یابد. سطوح انتقال حرارت، گرم ترین نقطه ای است که آب خنک کننده به آن می رسد. حلالیت کربنات کلیسم در آب که در برج خنک کننده وجود دارد، جریان هوا با جریان هوا رابطه معکوس دارد در نتیجه امکان نشست رسوب کربنات کلسیم به وجود می آید. انباشته شدن لایه های رسوب کربنات کلسیم انتقال حرارت کاهش می دهد و این مساله موجب خوردگی می شود همه این موارد روی بازدهی و عمر کولینگ تاور تاثیر خواهد گذاشت.

یک روش ابتدایی برای جلوگیری از تشکیل رسوب، تخلیه بخشی از آب گردش کننده در مدار و جایگزین کردن آن با مقداری آب تازه است که غلظت مواد و املاح معدنی در آن کم تر باشد. برای تعیین حداکثر غلظت این املاح معدنی که می توان بدون ایجاد رسوب در آب موجود باشد باید آب جبرانی کاملا بررسی شود.

 

برچسب‌ها: ,

خرید مبدل حرارتی

 

آیا با مبدل حرارتی و انواع آن آشنا هستید؟

در واقع می توان گفت مبدل حرارتی (مبدل گرمایی) وسیله ای است که گرما را از یک محیط به رسانه دیگر منتقل می‌کند، یک کولر روغن هیدرولیک یا نمونه ای گرما را از روغن داغ با استفاده از آب سرد یا هوا حذف می ‌کند. گرما از طریق رسانایی از طریق مواد مبدل که محیط های مورد استفاده را جدا می ‌کند، منتقل می شود. یک مبدل حرارتی پوسته و لوله، سیالات را از داخل و روی لوله ها عبور می‌ دهد، جایی که یک مبدل حرارتی خنک شده با هوا، هوای خنک را از هسته باله ها عبور می دهد تا مایع را خنک کند.

نحوه عملکرد مبدل های گرمایی

در مبدل های گرمایی دو جریان سیال وجود دارد که یکی از آن ها وظیفه جذب دما و حرارت را بر عهده دارد و دیگری وظیفه دفع آن را در اثر پدیده همرفت، سیالی که دمای بالا تری دارد به دلیل چگالی کم تر به سمت بالا حرکت می کند و سیال دیگر به صورت معکوس عمل کرده و به دلیل چگالی بیشتر در پایین قرار می گیرد.

خرید مبدل حرارتی

هنگام خرید مبدل حرارتی باید به خوبی با انواع آن ها آشنا باشید تا بتوانید یک انتخاب مناسب و بهینه داشته باشید. در حقیقت مبدل های گرمایی را بر اساس گرم کننده بودن یا سرد کننده بودن به صورت زیر دسته بندی و تعریف کرد:

انواع مبدل های حرارتی سرد کننده

·        چگالنده  (Condenser)

وظیفه این مبدل حرارتی تبدیل بخار به مایع است و بر این اساس لازم است که گرمای نهان تبخیر یک بخار را جذب تا به مایع تبدیل شود. این مبدل حرارتی می تواند ساختمان یکی از انواع خنک کننده های آبی یا هوایی را داشته باشد و معمولا به طور افقی نصب می شوند. از مبدل های گرمایی چگالنده زمانی استفاده می شود که تبدیل سیال عامل مورد نظر از حالت بخار به مایع مد نظر باشد.

·        خنک کننده  (Cooler)

در این نوع مبدل حرارتی درجه حرارت بدون این که حالت سیال عوض شود کاهش می یابد. به عبارت دیگر قسمتی از گرمای محسوس سیال گرفته می شود. اگر عمل سرد کردن توسط آب صورت گیرد به آن کولر آبی می گویند و دارای ساختمان معمولی مبدل های حرارتی پوسته و لوله می باشد.

·        سرد کننده  (Chiller)

می دانیم هر مایعی که بخواهیم تبخیر شود احتیاج به انرژی حرارتی دارد و اگر این انرژی را از محیط بگیرد به ناچار محیط سرد خواهد شد، در صنایع نفت برای تولید سرما از مایعات نفتی مثل پروپان و بوتان که در شرایط متعارفی بخارند استفاده می شود. سرد کننده دارای ساختمان پوسته و لوله بوده و در قسمت فوقانی پوسته دارای فضایی جهت تبخیر پروپان می باشد. مایع پروپان از ته مبدل وارد و در اطراف لوله ها تبخیر و تولید سرما می کند.

در مبدل های گرمایی سرد کننده فرآیندی بر عکس مبدل های چگالنده اتفاق می افتد. در چیلر ها سیال عامل از حالت مایع به بخار تبدیل می شود و از این طریق سرمایش در محیط تامین می شود.

انواع مبدل های حرارتی گرم کننده

تمام مبدل های گرمایی که وظیفه افزایش درجه حرارت مواد را به عهده دارند در حقیقت گرم کننده می باشند. مانند جوشاننده، تبخیر کننده، کوره و ...

·        جوشاننده  (Reboiler)

این مبدل بر خلاف تبخیر کننده، تنها جزئی از کل مایع را که مورد نظر می باشد به حالت بخار تبدیل می کند. جوشاننده ها معمولا دارای ساختمان لوله و پوسته و به قسمت پایین برج تفکیک متصل می شود.

·        جوشاننده نوع سیفونی  (Thermosyphon)

معمولا به طور عمودی در کنار برج نصب می شود. جریان مایع از ته برج به لوله ها بر اساس خاصیت سیفونی برقرار می شود. به این ترتیب که تبخیر جزئی از مایع داخل لوله توسط سیال گرم باعث می شود که سطح مایع در مبدل حرارتی نسبت به برج پایین تر رفته و به وجود آمدن این اختلاف سطح موجب جریان مایع از برج به مبدل حرارتی خواهد شد.

·        تبخیر کننده  (Vaporizer)

مبدل های گرمایی تبخیر کننده تمام سیال داخل خود را از حالت مایع به بخار تبدیل می کنند. دیگ های بخار از جمله این گونه مبدل ها می باشند.

اجزای تشکیل دهنده مبدل های گرمایی

هنگام خرید مبدل حرارتی به اجزای تشکیل دهنده آن دقت کافی داشته باشید. برخی از این اجزا عبارت است از:

لوله: مواردی مانند جنس، ابعاد و ضخامت هنگام ساخت لوله ها به خصوصیات مانند دما و میزان سیال در حال جریان در لوله بستگی دارد. شکل قرارگیری لوله ها می تواند به صورت مستقیم یا خمیده U شکل باشد. در لوله های مستقیم طراحی به صورت یک، دو و یا چهار پاس صورت می گیرد. به طور مثال در مبدل یک پاسی، جریان سیال از یک سمت وارد لوله شده و از سمت دیگر خارج می شود. از مبدل های دو پاس با لوله های خمیده در طرفیت های پایین استفاده می شود چرا که همواره احتمال شکست و تضعیف قسمت های خمیده وجود دارد. این نوع مبدل ها هزینه بالا تری نسبت به مدل مستقیم دارند.

پوسته: قبل از ساخت پوسته باید به ویژگی های طبیعی سیال مانند خورندگی، تمیز یا کثیف بودن آن توجه داشت.

صفحه لوله: این صفحه به صورت دایره شکل بوده و ساخت آن وابسته به ویژگی های سیال نخواهد بود و مستقیما به خود لوله مرتبط است. نصب لوله روی صفحه به دو صورت آرایش مثلثی و مربعی انجام خواهد شد که در حالت مثلثی جریان انتقال حرارت بالا تر است.

کانال: مرحله ورود جریان سیال به داخل لوله ها از طریق کانال انجام می شود.

تیغه (بفل): تیغه ها به دلیل نگهداری و جلوگیری از خم شدن لوله و ایجاد جریان و از بین بردن مقاومت فیلمی تشکیل شده روی لوله ‌ها در داخل پوسته قرار می گیرند. لوله ها نیز از سوراخ های موجود در تیغه عبور می کنند. بافل ها با ایجاد حالت تلاطمی در جریان سیال ها باعث افزایش میزان انتقال حرارت می شوند که در پی آن تماس با لوله اتفاق می افتد و زمان بیشتری برای انتقال حرارت بین جریان سیال و لوله ها ایجاد می شود.

سرپوسته: یه صورت معمول به شکل نیم دایره هستد که با پیچ و مهره به لوله ها وصل می شوند.

نکات قابل توجه در انتخاب و خرید مبدل حرارتی

خرید مبدل حرارتی و انتخاب آن معمولا به وسیله سیستم کامپیوتر و یا یک کارشناس یا مهندس طراح این کار انجام می شود. برای انتخاب مبدل حرارتی مناسب باید هزینه و محدودیت ‌های طراحی هر نوع مبدل را مد نظر داشت.

·        ترکیب محصول

·        خورندگی سیال

·        قابل شستشو بودن

·        فشار و دمای کاری

·        جنس مبدل حرارتی

·        فرآیند ساخت و تولید

·        تعیین کردن فاز دو سیال

·        توانایی و سادگی توسعه آن در آینده

·        نوع مبدل حرارتی پوسته و لوله یا صفحه ای

·        تعیین دبی دو طرف مبدل حرارتی  و ظرفیت حرارتی

·        هزینه ‌های نصب، بهره ‌برداری، نگهداری و بهینه ‌سازی

·        تعیین وضعیت هر دو سیال از نظر دمای رفت و برگشت

مزایای خرید مبدل حرارتی از شرکت مهتاب گستر

در نظر گرفتن شرایط دقیق محیط کاری شامل:

شرایط آب و هوایی: حداکثر و حداقل دمای محیط، میزان رطوبت و بارندگی

شرایط عملیاتی: مجاورت با دریا، کویر، مناطق زلزله خیز، بادخیز و یا گرد و غبار خیز

موقعیت مکانی: جهت باد منطقه، میزان نزدیکی به ساحتمان ها، طول لوله کشی مورد نیاز

در نظر گرفتن نوع ساختار مبدل حرارتی زیر نظر مهندسین طراحی سیستم و طراح مبدل حرارتی، شامل:

·        تعیین آرایش جریان ها

·        طراحی هیدرولیکی بر اساس مشخصات ترموفیزیکی

·        استفاده از مواد مرغوب و با کیفیت در ساخت مبدل حرارتی

راهنمای انتخاب و خرید مبدل حرارتی

انتخاب نوع مبدل حرارتی نیاز به بررسی و محاسبه دقیقی دارد تا ظرفیت مورد نیاز آن متناسب با پروژه تعیین شود. پس یادتان باشد قبل از خرید مبدل حرارتی حتما با یک کارشناس سیستم های گرمایشی مشورت کنید.

گروه تولیدی و صنعتی مهتاب گستر با سال‌ ها تجربه در زمینه مشاوره خرید مبدل حرارتی و نصب و راه اندازی بهترین سیستم های تصفیه آب و فاضلاب، آماده ارائه انواع مبدل های حرارتی به مشتریان عزیز می باشد.

مشاوره و سفارش مبدل حرارتی

برای مشاوره و خرید مبدل حرارتی می توانید با تیم متخصص مهتاب گستر در ارتباط باشید .

شما می توانید از طراحی تا اجرا محصول مورد نظر و پشتیبانی آن برای پروژه های بزرگ را به ما بسپارید .

وب سایت شرکت مهتاب گستر: https://cooling-tower.ir/

تلفن: 66706377 و 66709528

همراه:  09127883721

ایمیل: prod.cooling.tower(@)gmail.com

برچسب‌ها: ,

استفاده از دستگاه روف تاپ پکیج برای سیستم تهویه مطبوع

روف تاپ پکیج

روف تاپ پکیج یا پکیج یونیت پشت بامی دستگاهی کاملا یکپارچه است که شبیه به یک چیلر و هواساز کار می کند و قادر به تامین سرمایش و گرمایش می باشد.

پکیج یونیت ها معمولا بر روی پشت بام ها نصب و راه اندازی می شوند و مستقیماً به کانال های ساختمان متصل می شوند. آن ها از سه کانال هوای رفت، هوا برگشت محیط و هوای تازه تشکیل می شود.

نصب یک واحد تهویه مطبوع پشت بامی کار نسبتاً ساده ای است، زیرا به صورت یک پکیج کامل با تمام اجزای در یک مکان نصب می شوند.

مزیت های دستگاه روف تاپ پکیج

از مهم ترین مزیت های دستگاه روف تاپ پکیج می توان به موارد زیر اشاره کرد:

·        افزایش امنیت

·        انعطاف پذیری

·        هزینه نصب کم

·        صرفه جویی در فضا

·        تنوع در منبع انرژی

·        آلودگی صوتی کم تر

·        سهولت تعمیر و نگهداری

·        بهبود عملکرد هوای داخلی

·        حداقل کردن خسارت و آسیب

·        استفاده از هوای محیط (هواسازی)

·        امکان استقلال جهت سرمایش و گرمایش

·        قیمت بسیار مناسب نسبت به اغلب سیستم های تهویه مطبوع

اجزای روف تاپ پکیج

اجزای تشکیل دهنده پکیج یونیت پشت بامی عبارت است از:

·        کویل آب گرم

·        فن و الکتروموتور

·        واحد کندانسینگ

·        استراکچر و کابین

·        کویل سرمایشی حاوی مبرد

·        کمپرسور یا همان قسمت چیلر

·        فیلتر ها و تجهیزات رطوبت زنی

·        دمپر و تنظیم کننده جریان هوای ورودی

نحوه عملکرد روفتاپ پکیج

·        نحوه سرمایش:

ابتدا مبرد به وسیله کمپرسور سرد شده و پس از هدایت آن به کویل گرمایشی، هوای تولید شده توسط فن از کویل عبور کرده، سپس به محل مورد نظر هدایت می شود که در نتیجه سبب خنک شدن محیط می گردد .

·        نحوه گرمایش:

جهت گرمایش نیز آب گرم مورد نیاز به وسیله موتور خانه و یا پکیج تامین و با هدایت آن به کویل گرمایشی و عبور هوا از لابلای کویل، هوای گرم مورد نیاز جهت گرمایش محیط به دست می آید .

از روف تاپ پکیج بیشتر در مکان های عمومی، پروژه های صنعتی، پروژه های تجاری، سالن اجتماعات، سالن های ورزش و ... استفاده و بهره برداری می شود.

کاربری های مختلف روف تاپ پکیج

·        سرمایش

در این حالت، هوای گرم شده ساختمان به سمت پشت بام منتقل کرده و وارد روف تاپ پکیج می شود. با گردش مبرد درون چرخه و تغییر فاز و فشار، این هوای گرم، حرارت خود را از دست می دهد و به هوایی با دمای پایین تبدیل می شود که دوباره وارد ساختمان خواهد شد.

·        گرمایش

گرمایش نیز یکی از برنامه های این پکیج می باشد. رایج ترین کویل های حرارتی در روف تاپ پکیج ها، کویل های آبی هستند که منبع حرارتی خود را از آب گرم تولیدی دیگ تأمین می کنند. بخار آب گرم نیز برای سیستم گرمایش روف تاپ پکیج همین کار را انجام می دهد. در این کارکرد، فن کویل مانند مبدل حرارتی عمل می کند.

·        سیستم هوا دهی

سیستم هوا دهی در روف تاپ پکیج، بر عهده هواساز است و یکی از مهم ترین تجهیزات این بخش، فن آن محسوب می شود. این فن بر اساس میزان حجم هوا دهی و افت فشار میان قسمت هواساز پکیج و پر مقاومت ترین مسیر کانال انتخاب می شود. همچنین که فیلتراسیون نیز جزو کاربرد های این پکیج شمرده می شود.

ویژگی های روف تاپ پکیج

·        حجم صدای پایین

·        در ظرفیت های 3 تا 25 تن

·        قابلیت نصب کویل گرمایشی

·        محافظ جریان و ولتاژ کمپرسور

·        مجهز به کمپرسور اسکرال کوپلند

·        در دو مدل سرمایش، سرمایش با گرمایش

·        مجهز به سیستم های حفاظتی نظیر HP/LP

·        قابلیت عملکرد تا دمای 52 در جه سانتی گراد

·        کابین طراحی شده برای استفاده در شرایط سخت جوی

نگهداری و مراقبت از سیستم ‌های تهویه مطبوع تجاری

سیستم ‌های تهویه مطبوع تجاری مانند هر نوع سیستم گرمایشی یا سرمایشی دیگر به نگهداری حرفه ‌ای سالانه نیاز دارند. این امر کارایی سیستم را تضمین می کند و از خرابی سیستم و مشکلات غیر ضروری جلوگیری می کند. با این حال، دسترسی تکنسین ها به واحد های پشت بامی بسیار آسان است. آن ها نیازی به جستجوی واحد های مختلف در سرتاسر ساختمان ندارند و به راحتی می توانند امورات مربوط به نگهداری و مراقبت از سیستم ‌های تهویه مطبوع تجاری را انجام دهند.

نکات مهم هنگام خرید روف تاپ پکیج

·        روف تاپ پکیج دارای کارکرد مستقل به عنوان دستگاه سرمایشی و گرمایشی است.

·   روف تاپ پکیج می تواند روی پشت بام نصب شود و هیچ فضایی از سطح زیر بنای ساختمان را اشغال نمی کند.

·   کمپرسور اسکرال روف تاپ پکیج ۱۰ درصد سبک تر و ۳۰ درصد کم حجم تر از کمپرسور های رفت و برگشتی معمولی است.

·   به طور کلی روف تاپ پکیج ها به منظور ایجاد گرمایش و سرمایش و عموما در پروژه های تجاری و صنعتی و سالن های اجتماعات، سالن های ورزشی و ... مورد استفاده قرار می گیرند.

·   روف تاپ پکیج به عنوان یک واحد مستقل در پشت بام ساختمان نصب می شود و در مکان هایی که دارای فضا هایی با متراژ و حجم بالا می باشند و به دمای یکسان نیاز دارند، قابل استفاده می باشند.

قیمت روف تاپ پکیج

از آن جایی که قیمت اصلی دستگاه روف تاپ پکیج پایین است و همچنین نصب و نگهداری آن هم شامل هزینه ها و فعالیت های خاصی نمی شود، می توان برآورد هزینه های خرید و نصب پکیج یونیت پشت بامی را اقتصادی دانست. علاوه بر این که این قیمت، از قیمت نهایی مجموع چیلر و هواساز کم تر است. اما پارامتر هایی را که در قیمت روف تاپ پکیج ها دخیل هستند، عبارت است از:

·        نوع فیلتر

·        جنس بدنه

·        نوع کندانسور

·        ظرفیت هواساز

·        ظرفیت کمپرسور

·        جنس لوازم داخل دستگاه

مجموعه تولیدی و صنعتی مهتاب گستر در زمینه تولید انواع سیستم های تهویه مطبوع به صورت حرفه ای در حال فعالیت است. شما هر گونه نیازی که به انواع دستگاه روف تاپ پکیج و دیگر محصولات داشته باشید توسط کادر مجرب و حرفه ای ما در کم ترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت به شما ارائه می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دستگاه روف تاپ پکیج و نحوه تولید آن و همچنین اطلاع از قیمت روف تاپ پکیج به وب سایت مهتاب گستر مراجعه نمایید.

برای ثبت سفارش با ما در تماس باشید: 09127883721 66706377 66709528

سپاس از سایت یو آپلود

برچسب‌ها: روف تاپ پکیج,
بایگانی
پیوندها
پیوندهای روزانه
آمار بازدید
آنلاین : 1
بازدید امروز : 3
بازدید دیروز : 0
بازدید هفته گذشته : 3
بازدید ماه گذشته : 675
بازدید سال گذشته : 5406
کل بازدید : 5843